Facebook milyonerleri dertli: Ada mı alalım, uzaya mı çıkalım!

dunyaraporu

zucker

Duvarlar grafitilerle kaplı.  Her yer rengarenk. Arka mahallede bir sokak gibi içerisi. Curcuna hakim. Kimi kaykayla turluyor, kimi oturduğu yerde ağırlık çalışıyor. Yaşlı meyve ağaçlarına bakan camın önünde oturanlar dinleniyor. Güneş batmak üzere. Mesai bittiği için rahatlar.  Ama birazdan özel toplantıları başlayacak. Aslında son zamanlarda sıkça bir araya geliyorlar. Dertleri büyük çünkü.  Hepsi milyoner. Hatta bazısı multi-milyoner.  Paralarını nereye harcayacaklarına karar veremiyorlar.

250 kişiler odada. İçlerinde 40 yaşında olan yok. Çoğu daha 30’unda. Kendilerine “T.N.R 250” diyorlar. T.N.R.’nin kısaltması The Nouveau Riche’den geliyor. Yani “Yeni Zengin 250” şeklinde tanımlıyorlar gruplarını. Facebook’un ilk çalışanları hepsi. Bir gün içinde 1 milyar kişinin kullandığı sosyal ağın hissedarlarılar.  Toplam servetleri veya içlerinden herhangi birinin kaç parası olduğu bilinmiyor.

planes

ÖLMEDEN ÖNCE YAPILACAKLAR

Servetleri hakkında şöyle kabataslak bir hesap yapılıyor. Facebook hisseleri 2012’de halka açıldı. O dönem 3 bin çalışana hisse verildi. Şimdilerde bu 3 bin kişinin toplam serveti 23 milyar doları geçti. Kişi başına ortalama…

View original post 278 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s