Davacı: Cehennem Melekleri Suçlanan: Ünlü markalar

dunyaraporu

temsil

Asık suratları, sert bakışları, dövmelerle dolu kaslı kolları, deri ceketleri, bandanaları, güneş gözlükleri ve tabi ki de motosikletleri… İlk olarak İkinci Dünya Savaşı’nın hemen sonrasında Kaliforniya eyaletinde ortaya çıktılar. Savaşa katılmış ve psikolojik olarak sağlıklı olmayanlar, üyeleri arasında çoğunluktaydı. Ancak 65 yıllık geçmişlerinin ardından artık tüm dünyaya yayılan bir motor çetesine dönüşmüş durumdalar.

Hells Angels / Cehennem Melekleri’nin artık 27 ülkede 10 bine yakın üyesi var. Türkiye’de 2009’da kurulan ilk şubeleri, çetenin tarihinde Müslüman bir ülkede açtığı ilk şube olma özelliğini taşıyor. Cehennem Melekleri, kendilerinden esinlenerek 70’lerin başında kurulan Bandidos çetesiyle büyük bir rekabet halinde. İki çete arasındaki şiddetin arkası uzun süredir kesilmiyor. Üstelik bu savaş yanı başımızdaki birçok Avrupa ülkesinde her gün devam ediyor.

Üyelerinin birbirlerine bağlılıkları ile ünlü olan Cehennem Melekleri, son zamanlarda Bandidos’un yanı sıra başka bir alanda daha savaş veriyor. Çetenin liderleri, Cehennem Melekleri isminin yasal olarak korunması için dünyaca ünlü markalarla hukuk savaşı tutuşmuş durumda.

View original post 297 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s