Türk ünlüler hizmetçimiz olsun

giriş

Dizilerimiz dünyaya yayıldıkça, Türk ünlüleri hakkında kurulan hayaller de çeşitlenmeye başladı. Ortadoğu’da Polat Alemdar ile operasyon yapmaya hevesli yüzlerce Memati ya da Ezel ile evlenme hayalleri kuran yüzlerce Balkan kızı var.

Ancak ünleri hızla yayılan yıldızların büyüsüne ve dizilerdeki hayata kendini fazla kaptıranlar da çıkıyor tabii bu arada. Buna son örnek ise Suudi Arabistan’da yaşandı.

9 milyon yabancı işçi çalışan 27 milyon nüfuslu Suudi Arabistan’da “Suudileşme” politikası kapsamında bir süredir göçmenler sınır dışı ediliyor. Ancak her türlü işin göçmenlere yaptırılma alışkanlığı nedeniyle ülkede ticari hayat durma noktasına geldi. Çalışma Bakanlığı da çığ gibi büyüyen “Çalışanlarımızı ellemeyin” tepkisi karşısında ortalığı sakinleştirmek için “Gönderilen Asya ve Afrika kökenli göçmenlerin yerine Türk işçileri alacağız. Hem onlar daha çalışkan” açıklaması yaptı. İşte ne olduysa ondan sonra oldu.

Günde 931 milyon dolarlık petrol geliriyle Ortadoğu’nun en büyük ekonomisi olan Suudi Arabistan’ın, rahatına ve Türk dizilerine meraklı halkı bir anda hayal dünyasına daldı. Ekranda gördükleri ve hayran oldukları yıldızları “maaşa bağlama” sevdasına tutulan yüzlerce Suudi, sosyal medya üzerinden “Beren Saat ev işlerimi yapsın”, “Kıvanç Tatlıtuğ şoförüm olsun”, “Bergüzar Korel aşçım, Kenan İmirzalıoğlu da uşağım olsun” diye kampanya başlattı.

Aslında Suudiler, Türkiye’den kimseyi hizmetçi yapamayacaklarını biliyorlar. Ama rahata düşkünlükleri ve Türk dizilerine hayranlıkları o kadar yüksek ki gerçekten kolay kopuyorlar.

(@selcukerennn)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s