Yeni nesil mezar taşlarında Twitter takipçi sayımız yazacak

dunyaraporu

Teknoloji çılgınlarına göre gelecekte mezar taşlarımız gerçek hayattaki hatıratlarımızla değil internet dünyasında bıraktıklarımızla dolacak. Mezarımızın başında Twitter takipçi sayımız veya kalori hesaplarımız yazacak 

TAS1

Bilim dünyasının yeni bir gezegen bulması, her zaman farklı bir heyecana dönüşüyor. Hele “Dünya’nın ikizi” veya “Yaşanabilir” nitelendirilmesi yapılırsa merak iyice artıyor. Gezegenin, bizden yüzlerce ışık yılı uzaklıkta olması heyecanın dozunu hiç düşürmüyor.  Ancak gelinen son noktada yeni keşifler sadece bilim insanlarına özgü kalmıyor. Teknoloji meraklıları mesela, daha önce bilinmeyen bir gezegeni ortaya çıkardı. Üstelik bırakın ışık yılı mesafesini, direkt Dünya’nın içinde burası. Adına “GAFA” dediler. Google, Apple, Facebook ve Amazon’un baş harflerinden geliyor ismi.

GAFA Gezegeni’nde şimdilerde 3,5 milyar insan yaşıyor. Dört büyük internet devi artık dünyanın yarısına ulaşıyor yani. GAFA sakinlerinin bir ismi bile var: Netizen. Yani internet vatandaşı. Google, Apple, Facebook ve Amazon’un toplam bütçeleri 300 milyar Euro’ya çıktı. Üretime dayalı ekonomik büyüme gittikçe yavaşlarken, onlar küresel ekonominin “yeni süper güçleri” oluyor.

Her geçen…

View original post 339 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s